Yataklarda Sertlik Ölçüsü

Süngerlerde Sertlik ve YoğunlukSertlik ( ILD, CLD)Sertlik ve destek arasındaki fark nedir?  Sertlik, süngerin yüzey dokunuşu veya hissinin ölçümüdür. Destek ise, süngerin ağırlığa karşı geri itme yeteneğidir ve süngerin en düşül seviyede kalmasını engeller. Yüksek yoğunluk, son kullanıcı uygulamalarında sünger çökme hissini engeller. Sertlik ve destek, ikisi beraber sünger konforunu etkilemektedir.  Sünger supportunu (desteğini) belirleyebilecek ölçüm, support factor (destek faktörü) olarak tanımlanır. %65 sıkıştırmadaki sertlik değerinin, %25 sıkıştırmadaki sertlik değerine bölünmesi ile elde edilen değerdir. Sağ factor yüksek ise sünger daha konforlu ve rahattır.Minder gibi yük taşıma uygulamalarında 2 ve üstü sağ faktörlü süngerler uygundur.Süngerin sertliği en önemli özellikl..

Read more

En İyi Çoçuk Yatakları

Yaylı Yatakların AvantajlariYaylı yataklar uzun süre sertliklerini koruyabilir. Kullanılan malzemeler ve yapıları, temiz havanın yatak içinde sürekli dolaşmasını sağlar. Bu, küf oluşumunu neredeyse ortadan kaldırır, çünkü yatak, nemi kolayca ve hızlı bir şekilde dışarı iletir. Yaylı yatakların içerisinde maytlar daha az tutunur. Metalden yapılmış bir yay göbeği kullandıkları için orijinal şekillerini en uzun süre tutma ve çok sağlam olma eğilimindedirler. Lateks Yatakların Avantajları Lateks yatak şeklini iyi korur, oldukça elastik ve çok sağlamdır. Çok çeşitli vücut hatlarına iyi uyum sağlar ve ayarlanabilir bazalar için idealdir. Aynı zamanda tozsuz, yumuşak ve hipoalerjeniktir. Bununla birlikte, lateks şilteler yoğun UV ışınlarına karşı korunmalıdır; bu, şekillerini koruma ye..

Read more

Yastık Seçimi

Nasıl uyursunuz? -Sırtüstü uyuyanlar: Sağlık ve konfor için orta sert veya sert yastık seçebilirsiniz.  -Yüzüstü uyuyanlar: Boynunuzun doğal duruşunu korumak için yumuşak veya çok az doldurulmuş yastık seçebilirsiniz.  -Sağa ve sola dönerek uyuyanlar: Sert veya daha sert yastık seçerek hem boynunuzu destekler hem de omurganızın duruşunu korumaya yardımcı olursunuz. -Uyurken sürekli yatış pozisyonunu değiştirenler: Orta sert bir yastık tercih edebilirsiniz. ..

Read more

Uyku Kalitesinde Yatak Seçiminin Etkisi

Yeterli ve kaliteli uyumak sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Uyku, vücudun uzun ve yorucu bir günden sonra yenilenmesini ve sıfırlanmasını sağlar, hormonları dengeler ve stresi kontrol etmeye yardımcı olur. Uyku eksikliği, kilo alımı, işlev bozukluğu ve kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıklar için daha yüksek bir risk anlamına gelebilir. İyi bir gece uykusu almak için ilk adım nedir? Harika bir yatak satın almak! Yatakların yüzde 90'ından fazlasının giderek artan sağlık sorunlarıyla bağlantılı toksik kimyasallar içerdiğini biliyor muydunuz? Örneğin, yataklarda kullanılan bazı yaygın kimyasallar şunlardır: polibromlu difenil eterler, borik asit, formaldehit ve antimon, GDO elyaf, boya, parfüm ve sentetik pestisitler. PukkaHome yataklarında ..

Read more

Perakende Satış Noktalarımız

PERAKENDE SATIŞ MAĞAZALARIAnkara- Boyner Büyük Mağazacılık - Panora AVM, Oran Ankara (Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)Antalya- Boyner Büyük Mağazacılık - Antalya Migros AVM, Arapsuyu Mev.100.Yıl Bulvarı Konyaaltı Antalya(Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)- Boyner Büyük Mağazacılık - Shell AVM, SHEMALL A.V.M Fener Mh.Tekelioğlu Cd.No:39 Lara Antalya(Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)Bursa- Boyner Büyük Mağazacılık - ZAFER PLAZA, Zafer Meydanı Cemal Nadir Cd.No:181 Osmangazi Bursa(Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)İstanbul- Boyner Büyük Mağazacılık - Cevahir AVM, Mecidiyeköy Şişli İstanbul (Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)- Boyner Büyük Mağazacılık - Capitol AVM, Tophanelioğlu Cd. Altunizade İstanbul (Sadece Uyku Ürünleri Bulunmaktadır.)- Boyner Büyük Mağazacılık - NATILLUS AVM..

Read more

Ani Bebek Ölümü Sendromu'ndan Korunma

Ani bebek ölümü sendromu (SIDS), bir yaşından küçük görünüşte sağlıklı görünen bir bebeğin genellikle uyku sırasında açıklanamayan ölümüdür. SIDS bazen beşik ölümü olarak da bilinir, çünkü bebekler genellikle kendi beşiklerinde ölürler. Nedeni bilinmemekle birlikte, SIDS'in bir bebeğin beynindeki, nefes almayı ve uykudan uyanmayı kontrol eden bölümündeki kusurlarla ilişkili olabileceği anlaşılmaktadır. Araştırmacılar bebekleri ekstra risk altına sokabilecek bazı faktörler keşfettiler. Çocuğunuzu SIDS'ten korumak için alabileceğiniz önlemleri de belirlediler.  Fiziksel faktörlerBeyin kusurları: Bazı bebekler, SIDS'ten ölmelerini daha muhtemel yapan problemlerle doğarlar. Bu bebeklerin çoğunda, beynin nefes almayı ve uykudan uyanmayı kontrol eden kısmı düzgün çalışacak kadar ..

Read more

Beşik Seçimi

Bir bebeğiniz olacak, büyük ihtimal 6. veya 7. aydasınız ve artık yavaş yavaş bebeğin odasının hazırlanması gerekiyor. İşte bu noktada bebeğim için nasıl bir oda hazırlamalıyım diye internetten araştırmalara başladınız ve yaptığınız bu araştırma sizi benim yazıma ulaştırdı.  Öncelikle bebeğin odası ile başlayalım diyecektim ama bebeğiniz doğduğunda siz de göreceksiniz ki bebeğiniz uzun bir süre sizinle aynı odada uyuyacak çünkü onu çok sevecek, onun için endişelenecek ve her anı onunla geçirmek isteyeceksiniz. O yüzden bebek odası kısmını atlıyorum. Şimdi gelelim bebeğinizin uyuyacağı yatağa. Bebeğiniz için 2 tür yatak alabilirsiniz; 1- Park yatak denilen hızlıca kurulan ve rahat hareket imkanı sağlayan portatif yataklar 2- Ahşap bebek yatakları Biz yaptı..

Read more

Bebeğinizin Güvenli ve Rahat Uyuması için Anne ve Babalara Tavsiyeler

Uyku Pozisyonu Gündüz veya gece bebeğinizi sırt üstü yatırın. Yatak Seçimi 0-1 yaş arası sert yatak, 1-3 yaş arası orta sert yatak tercih edin. Bebeğinizi yastık, yorgan vb yumuşak zeminlerde yatırmayın. Sade Ortam Bebeğinizin yatağında yumuşak cisimlerin (oyuncak, havlu, yastık, battaniye vb) olmamasına özen gösterin. Özellikle bebeğinizin başından bu tür cisimleri uzak tutun. Temiz Hava Bebeğinizin bulunduğu ortamlarda sigara içmeyin ve içilmesine izin vermeyin. Yalnız Uyuma Bebeğinizin sizinle, yetişkinlerle veya başka çocuklarla aynı yatak, kanepe, koltukta uyumasına müsaade etmeyin. ..

Read more