Uyku Kalitesinde Yatak Seçiminin Etkisi

Yeterli ve kaliteli uyumak sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Uyku, vücudun uzun ve yorucu bir günden sonra yenilenmesini ve sıfırlanmasını sağlar, hormonları dengeler ve stresi kontrol etmeye yardımcı olur. Uyku eksikliği, kilo alımı, işlev bozukluğu ve kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıklar için daha yüksek bir risk anlamına gelebilir. İyi bir gece uykusu almak için ilk adım nedir? Harika bir yatak satın almak!

 

Yatakların yüzde 90'ından fazlasının giderek artan sağlık sorunlarıyla bağlantılı toksik kimyasallar içerdiğini biliyor muydunuz? Örneğin, yataklarda kullanılan bazı yaygın kimyasallar şunlardır: polibromlu difenil eterler, borik asit, formaldehit ve antimon, GDO elyaf, boya, parfüm ve sentetik pestisitler. PukkaHome yataklarında "GreenGuard" sertifikalı "3M" yapıştırıcı kullanılmaktadır. PukkaHome yataklarına geçerek aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 

• Siz uyurken daha iyi duruş ve daha iyi konfor
• “
Hareketsiz” aktarım, yani diğerlerinden daha az rahatsız olup yatakta yatma
Toksinlerden korunma
Doğal vücut ısısı kontrolü ve daha az “sıcak uyumak”
Sert parfümler ve boyalar nedeniyle alerjik reaksiyon riski azaltıldı
• Düşük kaliteli şiltelere bağlı diğer sorunlar ve boyun ağrısı, bel ağrısı, doğurganlık sorunları, bebeklerde veya çocuklarda gelişim sorunları ve SIDS gibi kimyasal maruziyet risklerinde azalma