En İyi Çoçuk Yatakları

Yaylı Yatakların Avantajlari

Yaylı yataklar uzun süre sertliklerini koruyabilir. Kullanılan malzemeler ve yapıları, temiz havanın yatak içinde sürekli dolaşmasını sağlar. Bu, küf oluşumunu neredeyse ortadan kaldırır, çünkü yatak, nemi kolayca ve hızlı bir şekilde dışarı iletir. Yaylı yatakların içerisinde maytlar daha az tutunur. Metalden yapılmış bir yay göbeği kullandıkları için orijinal şekillerini en uzun süre tutma ve çok sağlam olma eğilimindedirler.

Lateks Yatakların Avantajları

Lateks yatak şeklini iyi korur, oldukça elastik ve çok sağlamdır. Çok çeşitli vücut hatlarına iyi uyum sağlar ve ayarlanabilir bazalar için idealdir. Aynı zamanda tozsuz, yumuşak ve hipoalerjeniktir. Bununla birlikte, lateks şilteler yoğun UV ışınlarına karşı korunmalıdır; bu, şekillerini koruma yeteneklerini yitirmelerine neden olabilir. Nispeten yüksek ağırlıkları dezavantajdır, çünkü hareket etmeleri ve kullanmaları zorlaşır. Her durumda, malzemenin yüksek yoğunluğu olumlu bir özellik olma eğilimindedir ve lateks yataklar ağır insanlar için uygundur.

Sünger Yatakların Avantajları

Bir sünger yatağın en büyük avantajı, vücudunuza ve dış hatlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlamasıdır. Aşırı ağır olmadıkları için, yüzünü değiştirmeniz gerektiğinde çevirmeniz, taşımanız ve toplamanız kolaydır. Aynı zamanda çok çeşitli kalite seviyelerinde ve fiyat sınıflarında mevcuttur. Viskoelastik veya hafızalı sünger yatak seçerseniz, yatak odanızı serin tutmanız faydalı olacaktır. Düşük sıcaklıklarda biraz sertleşebilir veya sıcak günlerde daha yumuşak olabilirler.